Тупчієнко Станіслав
Буцик Антоніна
Кошельнюк Катерина
Омельченко Варвара
Щербова Анастасія
Трощинськa Анастасія
- 11-10-2015, 17:49
- 11 993
- 0
Протокол №1
засідання ШМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу
від 3 вересня 2015 року
Присутні: всі члени МО.
Тема: Організаційно-методичне забезпечення викладання предметів суспільно–гуманітарного циклу у 2015-2016 навчальному році
Порядок денний
- Про роботу ШМО у 2014-2015 н.р. та завдання на 2015-2016 н.р. (Устюжаніна О.В., голова ШМО)
- Про розподіл доручень між членами ШМО (Калашник О.А., ЗДНМР)
- Про особливості вивчення предметів у 2015-2016 н.р. та оцінювання навчальних досягнень учнів 5-7 класів (Пасхал Г.П., ЗДНВР)
- Про навчально-методичне забезпечення (навчальний план, програми, підручники) (Пасхал Г.П., ЗДНВР)
- Про календарно-тематичне планування з предметів відповідно до діючих програм (Устюжаніна О.В., голова ШМО)
- Про національно-патріотичне виховання учнів (Калашник О.А., ЗДНМР)
- Про ведення вчителями шкільної документації (Пасхал Г.П., ЗДНВР)
- Про врахування календаря знаменних та пам’ятних дат при плануванні роботи ШМО, позакласної роботи з учнями та організації предметних тижнів (Калашник О.А., ЗДНМР)
- Про організацію діяльності ШМО у 2015-2016 н.р. (Устюжаніна О.В., голова ШМО)
- Про використання сайтів НМЛ КОІППО як один із шляхів самоосвіти педагога (Калашник О.А., ЗДНМР)
- Про підготовку до участі вчителів і учнів в інтерактивних конкурсах суспільно-гуманітарного спрямування (Калашник О.А., ЗДНМР)
По першому питанню слухали голову ШМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу Устюжаніна О.В., яка дала аналіз роботи шкільного методичного об’єднання вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу за 2014-2015 н.р. (доповідь додається)
З даного питання ВИРІШЕНО:
- Роботу ШМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу за 2014-2015 н. р. вважати «доброю».
- Продовжити роботу над проблемним питанням «Особистісно зорієнтоване навчання як засіб розвитку і саморозвитку особистості».
- Основними завданнями вчителів - членів ШМО визначити:
- забезпечення реалізації Державного стандарту загальної середньої освіти та Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді;
- засвоєння і використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання і виховання учнів на основі особистісного орієнтованого, діяльнісного та компетентнісного підходів;
- систематичне підвищення рівня дидактичної та науково-методичної підготовки вчителів з педагогіки та психології;
- використання Інтернет-технологій у навчально-виховному процесі;
- моніторинг навчальних досягнень учнів: діагностування, тестування, контролювання та оцінювання рівня і якості компетентностей учнів;
- вдосконалення системи роботи з обдарованими учнями;
- підвищення рівня самоосвітньої діяльності вчителів;
- розробка та публікація педагогічних знахідок;
- підготовка вчителів, батьків та учнів до ЗНО.
По другому питанню слухали Калашник О.А., заступника директора, яка повідомила, що відповідно до Положення про шкільні методичні об’єднання (комісії) голова ШМО обирається терміном на 2 роки. Устюжаніна О.В. виконує обов’язки голови ШМО більше двох років. Калашник О.А. запропонувала Устюжаніній О.В., яка сумлінно та відповідально ставиться до своїх обов’язків, продовжити їх виконання.
Результати голосування: за – 7, проти - 0, утрималися – 0.
Устюжаніна О.В. запропонувала доручити ведення блогу шкільного методичного об’єднання керівника та керівника відділення «Суспільствознавство та філологія» шкільного наукового товариства учнів «Астра» - вчителю англійської мови Виштикайло І.В.
З даного питання ВИРІШЕНО:
- Обрати головою шкільного методичного об’єднання вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу Устюжаніну О.В.
- Доручити ведення блогу ШМО Виштикайло І.В.
- Доручити виконання обов’язків керівника відділення «Суспільствознавство та філологія» ШНТУ «Астра» Виштикайло І.В.
По третьому питанню слухали Пасхал Г.П., заступника директора, яка ознайомила з листом МОН України від 26.06.2015р. №1/9-305 «Про вивчення базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році» і акцентувала увагу на особливостях організації навчання природничо-математичних предметів за програмами для 7 та внесеними змінами до програм 5-6 класів.
Пасхал Г.П. також нагадала колегам про необхідність керуватись в організації своєї професійної діяльності такими нормативними документами:
- Державним стандартом загальної середньої освіти 2011 року;
- методичними рекомендаціями щодо викладання дисциплін у 2015/2016 н.р.,
- наказом МОН України від 05.05.2009 № 371 «Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти» (8-11 класи) та наказом МОН України від 21.08.2013 №1222 (5-7 класи);
- Інструкцією з ведення класного журналу учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженою наказом МОН України від 03.06.2008 № 496 «Про затвердження інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів».
З даного питання ВИРІШЕНО:
- Рекомендувати вчителям глибоко самостійно опрацювати вище зазначені документи для подальшого використання у роботі.
- Забезпечити наявність цих документів у власних методичних теках.
По четвертому питанню слухали Пасхал Г.П., заступника директора, яка ознайомила з рекомендаціями щодо використання підручників у 2015-2016 н.р. та рекомендувала колегам використовувати в разі відсутності нових підручників наявні, але з грифом МОН, та електронні підручники, які є на українських освітніх сайтах у вільному доступі.
По п’ятому питанню слухали:
- вчителя зарубіжної літератури Загребельну Н.М., яка повідомила, що додаткові години зарубіжної літератури у 8-9 класах використовуються для збільшення годин на вивчення курсу відповідно до діючої програми,
- вчителя української мови Чорноусько Н.М., яка повідомила, що додаткові години 1 з української мови та 0,5 з української літератури використовуються для збільшення годин на вивчення курсу відповідно до діючих програм,
- вчителя фізичної культури Павленка О.О., який повідомив, що відповідно до наявної матеріально-технічної бази, регіональних спортивних традицій та бажання учнів у 2015-2016 н.р. у школі викладатимуться модулі «Легка атлетика», «Гімнастика», «Волейбол», «Футбол», «Баскетбол».
З даного питання ВИРІШЕНО:
- Погодити календарно-тематичне планування навчального матеріалу з вище зазначених предметів із внесеними уточненнями і змінами.
По шостому питанню слухали Калашник О.А., заступника директора, яка ознайомила з Методичними рекомендаціями щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах, затверджених наказом МОН України від 16.06.2015 р. №641, та наголосила на необхідності реалізації національно-патріотичного виховання під час навчання (на уроках, у позакласній роботі) з кожного предмета.
З даного питання ВИРІШЕНО:
- Рекомендувати вчителям – членам ШМО самостійно опрацювати зазначені рекомендації та звертати увагу на:
- розширення знань учнів про культуру українського народу,
- формування національної ідентифікації та усвідомлення учнем себе українцем;
- підвищення виховного рівня сучасного уроку та його творчого потенціалу, створення оптимальних можливості для розвитку самостійного творчого мислення учнів, активізації їхньої пізнавальної діяльності;
- моделювання ситуацій, які сприятимуть розумінню учнями суспільно-політичних явищ,
- акцентування уваги на ролі України в житті і творчості митців зарубіжної літератури;
- використання матеріалів про народні свята, традиції, звички;
- розвиток уміння презентувати свою країну у світі;
- донесення до учнів ідеї української державності як консолідуючого чинника розвитку суспільства й нації в цілому.
По сьомому питанню слухали Пасхал Г.П., заступника директора, яка проаналізувала стан ведення класних журналів, перевірки робочих зошитів та зошитів для контрольних робіт за минулий навчальний рік. Акцентувала увагу на типових помилках, що допущені вчителями.
З даного питання РЕКОМЕНДОВАНО:
- Самостійно опрацювати документи, що регламентують ведення шкільної обов’язкової документації.
По восьмому питанню слухали Калашник О.А., заступника директора, яка ознайомила з календарем пам’ятних дат, що може бути використаний при організації позакласної роботи з предмету, на історичних паузах на уроці та ін..
З даного питання вчителям РЕКОМЕНДОВАНО:
- Врахувати при плануванні позакласних заходів з предметів знаменні та пам’ятні дати, особливо українські.
По дев’ятому питанню слухали Устюжаніну О.В., голову ШМО, яка ознайомила з проектом плану роботи ШМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу на 2015-2016 н.р.
З даного питання ВИРІШЕНО:
- Затвердити план роботи шкільного методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу на 2015-2016 н.р. (додається)
- Протягом І семестру 2015-2016 н.р. глибоко вивчити можливості технології веб-квесту.
- Взяти участь у вебінарі з теми «Веб-квести».
- Опрацювати матеріали обласного Фестивалю веб-квестів 2015 року.
По десятому питанню слухали Калашник О.А., заступника директора, яка провела віртуальну екскурсію сайтами науково-методичних лабораторії КОІППО.
З даного питання вчителям РЕКОМЕНДОВАНО:
- Систематично знайомитися з матеріалами, що виставляються на сайтах відповідних науково-методичних лабораторій
- Використовувати у роботі досвід колег області.
По одинадцятому питанню слухали інформацію Калашник О.А., заступника директора, яка ознайомила з графіком проведення міжнародних та всеукраїнських інтерактивних конкурсів та розподілом конкурсів між координаторами. Акцентовано увагу на необхідності підготовки учнів до змагань такого виду з використанням матеріалів, розміщених у буклетах або на сайтах ігор.
Голова ШМО О.Устюжаніна
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.