Категорії меню
Опитування
Яка форма навчання Вам більше до вподоби?

Корисні посилання


ЩОДЕННИК


Гордість школи
Орловська Вікторія Орловська Вікторія
Тупчієнко Станіслав Тупчієнко Станіслав
Буцик Антоніна Буцик Антоніна
Кошельнюк Катерина
Омельченко Варвара
Щербова Анастасія
Трощинськa Анастасія
Для школярів
Архів новин
  • 4-08-2015, 15:41
  • 1 068
  • 0
     Вченими, артистами, льотчиками, інженерами, лікарями, хліборобами, - ким тільки не стали тисячі вихованців Добровеличківської загальноосвітньої школи-інтернату.
     25 серпня 1956 року першою на Кіровоградщині трудовою політехнічною школою-інтернат з виробничим навчанням стала школа в Добровеличківці. Вона розміщувалася в приміщенні колишньої дореволюційної семінарії, пізніше - дитячого будинку.
     У 1959 році розпочалося будів-ництво трьохпо- верхового гуртожитку, в якому брали участь не лише будівельники, а й старшокласники. 
     Такий вигляд мала школа в 1961 році.
 
  
   
З 1956 року школу очолив колишній воїн, педагог-гуманіст, заслужений вчитель УРСР Василь Якович Нога, який віддав 23 роки життя Добровеличківській загальноосвітній школі-інтернату. 
 
 
   
     Змістовне, цікаве, насичене шкільне життя приваблювало до школи обдарованих, здібних дітей з районів області. Меткі на розум та старанні учні постійно підвищували інтелектуальний рівень класних колективів і школи в цілому. Навчатися в Добровеличківській школі-інтернат було престижно.  
  
     Під керівництвом В.Я. Ноги, який творчо використовував педагогічну спадщину А.С. Макаренка і сам був послідовником В.О. Сухомлинського, в школі-інтернаті склалася чітка система трудового виховання та залучення учнів до праці. У школі працювали швейна і столярна майстерні, де діти здобували професійні навички.  
 

 
 
 
     
        В результаті випускники школи були добре підготовлені до життя. У вільний від навчання час кожен вихованець школи-інтернату працював у господарстві, у якому було 50 га землі, 20 корів, більше 300 свиней, власна пасіка, 6 автомашин, трактори і автобус.  Кожен випускник вміло керував автомобілем або трактором.
  
   
       Учні школи-інтернату трудилися досить ефективно. Буряків збирали 900-1200ц/га, кукурудзи – 100 ц/га; 3200 л молока в рік давали корови. Всі прибутки використовувалися для зміцнення матеріальної бази школи, харчування дітей, придбання одягу. 
 
  
       За Василя Яковича було побудовано 3 корпуси, гаражі, майданчики, господарські будівлі, гуртожиток, восьмиквартирний будинок для вчителів.  Господарство і клопітке, і велике, але завдяки збереженим коштам кожен учень 5-10 класу та вчителі мали можливість побувати в Києві, Каневі, Москві,Ленінграді, Єревані, Кишиневі, Волгограді. 
 
  
    А в листопаді 1967 року з Болгарії прибула на екскурсію група, яка вивчила і започаткувала на своїй батьківщині досвід Добровеличківської школи–інтернату у використанні на уроках технічних засобів навчання. 
 
  
     Інтелектуальна сила педколективу була настільки високою, що всього за декілька років навчальні кабінети стали взірцем для шкіл області. Василь Якович запрошував у школу-інтернат найкращих педагогів, майстрів своєї справи. Змістовне життя школи організовували В.В. Чоботар, К.Б.Добрицька, Г.М.Федорова, В.В.Трикіна, О.В.Грон та багато інших наставників. 
 
  
     Головним же диригентом був невтомний, талановитий педагог і керівник В.Я.Нога. За успіхи в роботі він отримав звання Заслуженого вчителя України, а також нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора, «Знак пошани», «Відмінник народної освіти України», «Відмінник народної освіти СРСР». 
 

 
   Майже все своє життя, з 1962 до пенсійного віку, працював у школі Грон Є.С. 
       
     Інтернат пам’ятає Євгена Степановича спочатку як вчителя фізики, астрономії, креслення та автосправи. Пізніше він займав посаду завуча, а потім директора школи-інтернату. 
    В різні роки очолювали школу та турбувалися за її добробут та процвітання Гетьманець Віталій Антонович, Пальоний Олександр Іванович, Стрілець Лариса Іванівна, Турта Олександра Антонівна.   
    Майже 40 років присвятила себе школі Трикіна Валентина Вікторівна, що водила дітей захоплюючими шляхами літературних героїв, прилучала до скарбів світової класики.  
 
      
   
     Її колегами були Русові Ірина Кузьмівна та Георгій Іванович, що пропрацювали в школі все своє трудове життя.   Значний внесок в розбудову школи внесли Молчанова Т.М., Іщенко В.В., Федоренко Н.Ф., Важинська Т.В., Мар’янов І.Г., Пальоний О.І та Вороновська Л.І., Гончар І.П., Кириченко П.М. Богоріл Л.В., Вепрецька Г.В. , Турта О.А. Не одне покоління вихованців вдячні їм за материнську ласку, доброту, людяність.
 
   
      За свою історію заклад пізнав і час становлення та розквіту, час визнання та слави, час занепаду. З певних причин школа, на жаль, втратила авторитет та визнання. Але за останні 6 років директору та працівникам закладу вдалося кардинально змінити ситуацію. Школа стає конкурентно спроможною серед закладів району, збільшилась кількість дітей, якість знань, змінились приорітети роботи. 

   Враховуючи твердження, що все нове – це хорошо забуте старе, адміністрація закладу, проаналізувавши минулі досягнення школи, принципи роботи колективу інтернату в період процвітання, взявши до уваги потреби  сьогодення, бажання дітей, базову підготовку вчителів, матеріально-технічне забезпечення закладу, у 2008 році розробила проект по впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховний процес.

Інноваційні зміни в організації та результатах діяльності навчального закладу дозволили реалізувати перехід школи на наступний якісний рівень.

    На виконання наказу директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації від 27 грудня 2013 року №366-к «Про затвердження Статуту Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради», наказу директора школи від 28 грудня 2013 року№170 «Про зміну назви Добровеличківської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів» назва школи змінена на «Добровеличківська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради» та визначено статутом поглиблене вивчення інформаційних технологій.

Час не стоїть на місці. І сьогодення ставить нові завдання перед навчальним закладом у вирішенні основної мети освіти – надання якісних освітніх послуг.

   Рішенням п’ятої сесії сьомого скликання Кіровоградської обласної ради від 20 травня 2016 року № 121 «Про згоду на безоплатну передачу цілісних майнових комплексів загальноосвітніх шкіл-інтернатів», рішенням восьмої сесії сьомого скликання Добровеличківської районної ради від 19 серпня 2016 року №136 «Про надання згоди на прийняття цілісного майнового комплексу Добровеличківської спеціалізованої  загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради до спільної  власності територіальних громад сіл, селища та міста Добровеличківського району», рішенням десятої сесії сьомого скликання Добровеличківської районної ради від 23 грудня 2016 року №189 «Про затвердження акту приймання-передачі та нової редакції Статуту Добровеличківської спеціалізованої   загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів», навчальний заклад передано до спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міста Добровеличківського району із збереженням спеціалізації закладу.

 

  Відповідно рішення дванадцятої сесії сьомого скликання Добровеличківської районної ради від 24.03.2017 року №248 «Про перейменування та реорганізацію навчальних закладів», рішення тринадцятої сесії сьомого скликання вд 29.06.2017 року №271 «Про внесення змін до рішення районної ради від 24.03.2017 року №248 «Про перейменування та реорганізацію навчальних закладів», наказу начальника відділу освіти, молоді та спорту Дбровеличківської районної державної адміністрації №310 «Про перейменування та реорганізацію навчальних закладів, заклад реорганізовано в КЗ «Добровеличківське навчально-виховне об’єднання «спеціалізована  загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад». До Добровеличківського НВО ввійшли 6 філій:

Філія Дружелюбівський  навчально-виховний комплекс;

Філія Марківський навчально-виховний комплекс;

Філія Новолутківський навчально-виховний комплекс;

Філія Карбівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів; 

Філія Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів; 

Філія Троянський навчально-виховний комплекс.

Комунальний заклад «Добровеличківський ліцей «ІНТЕЛЕКТ» утворений в результаті реорганізації КЗ «Добровеличківське навчально-виховне обєднання» в серпні 2019 року та мав у своїй структурі опорний заклад, 7 філій та пришкільний інтернат.

 

№ з/п

Назва закладу

1.            

Опорний заклад Добровеличківський ліцей «Інтелект»

2.            

Філія Добровеличківська загальноосвітня школа І ступеня

3.            

Філія Дружелюбівський  навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад»

4.            

Філія Карбівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

5.            

Філія Марківський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад»

6.            

Філія Новолутківський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І ступеня-дошкільний навчальний заклад»

7.            

Філія Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

8.            

Філія Троянський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І ступеня-дошкільний навчальний заклад»

Станом на вересень 2019 року в КЗ Добровеличківський ліцей «ІНТЕЛЕКТ» в 47 класах навчалося  615 учнів.

З січня 2021 року заклад підпорядковується Добровеличківській селищній раді. З вересня 2021 року має у своїй структурі опорний заклад, 4 філії (Добровеличківська філія І ступеня, Дружелюбівська філія, Новолутківська філія, Троянська філія) та пришкільний інтернат. 


   Школо, колиско моя, тобі – лише 65. Скільки талановитих, обдарованих людей випустила ти зі своїх пенат! Розлетілись вони по світу, але думками повертаються сюди, де їх любили, поважали, ними гордились. 
      І хай наша школа цвіте й процвіта!
      Хай слава про неї лунає!
      Успіхів славних, хороших дітей,
      Ліцею, тобі ми бажаєм!
 

 

 


Категорія: ПРО ЗАКЛАД / Історична довідка