Категорії меню
Опитування
Який предмет Вам більше до вподоби?

Корисні посилання
Популярні новини
Щоденник
Розклад занять
Архів новин
» » Захід присвячений Дню Козацтва та Захиснка Вітчизни в музеї
Захід присвячений Дню Козацтва та Захиснка Вітчизни в музеї

11 жовтня 2017 року учні 5 - 11 класів відвідали захід присвячений Дню Козацтва та Захиснка Вітчизни.

Науковий співробітник Н. Куделя розповіла про започаткування відзначення Дня захисника України.
      В нашому районі офіційно учасниками АТО є 259 чоловік, неофіційно 360 (ті,що не проживають на нашій території, ті що навчаються у військових закладах та ті що, знаходяться зараз в зоні АТО.). Нещодавно отримали нагрудний знак «Ветеран війни. Учасник бойових дій» наші земляки – солдати Державної Прикордоннї служби України: Ліннік Л.Г., ВовненкоД.А., Гулеватий Ю.О.(смт Добровеличківка), Засядько А.О.(с.Новолутківка), Пластун С.В.(с.Червона Поляна), Лупан В.А.(м.Помічна).
Н. Куделя розповіла про водонтерів-земляків.
       Тема війни надихає на створення кінофільмів, написання книг та поезій.  Вірші поетів-земляків: Н.Бідненко, Л.Юферової, Н.Природної, В.Кондратенко –Процун, О.Горобець увійшли до поетичної збірки «І плаче росами земля…» (Кіровоград - 2014). Це вірші про війну, Україну, героїв АТО. А от поезія Валерія Онуфрієнка (с.Олександрівка Добровеличківського району), випускника вашої школи 1983 року народилась в полум’ї війни. Війна наскільки сильно вплинула на В.Онуфрієнка, що він почав писати. Писав на капоті машині, в окопі, після бою, в шпиталі розповіла Н. Куделя, і прочитала вірші В.Онуфрієнка: «Солдат», «Мамі», «Розвідник»,»Герой»,»Як вже дістала проклята війна…», «Виростали соколята», «Які ж чудові всі вони: сестрички, лікарі…».

   Родзинкою стало читання віршів батька учня 10 класу, учаснка Антитерористичної операції, Оуфрієнка Валерія. Валерій Володимирович почав писати вірші в зоні бойових дій. Незрозуміло звідки строчка за строчкою почали лягали рядки на папір. Думки про Батьківщину, родину, життя солдата. Проста і невимушена рифма. Зрозуміло і від душі.  Сприймається легко. Якщо хочеш зазирнути у душу солдата, що побував там - за межами звичайного життя, захищаючи нас - то ось вони - вірші. Здавалося, вже зачерствілі наші душі, звиклі до слова Війна, знову розм’якли, прониклися.

По закінченню заходу учні мали змогу переглянути виставку присвячену  тематиці війни.

Захід присвячений Дню Козацтва та Захиснка Вітчизни в музеїЗахід присвячений Дню Козацтва та Захиснка Вітчизни в музеїЗахід присвячений Дню Козацтва та Захиснка Вітчизни в музеїЗахід присвячений Дню Козацтва та Захиснка Вітчизни в музеїЗахід присвячений Дню Козацтва та Захиснка Вітчизни в музеїЗахід присвячений Дню Козацтва та Захиснка Вітчизни в музеїЗахід присвячений Дню Козацтва та Захиснка Вітчизни в музеї

 Категорія: Новини
Повернутися
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Ім'я:*

E-Mail:*
Підтвердіть, що Ви не робот: *