Категорії меню
Опитування
Який предмет Вам більше до вподоби?

Корисні посилання
Щоденник
Розклад занять
Архів новин
ШМО вчителів початкових класів
  • 4-08-2015, 16:18
  • 529
  • 0

Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2013-2014 н.р.

Протягом 2013-2014 навчального року шкільне методичне об’єднання працювало над проблемним питанням «Особистісно зорієнтований урок у школі І ступеня в умовах оновлення змісту і форм організації навчально-виховного процесу».

Шкільне методичне об’єднання вчителів початкових класів налічує 6 педагогів, з них:

  • учителів вищої категорії – 4;
  • мають звання «Старший вчитель» - 3;
  • учителів першої категорії – 2.

У 2013-2014 навчальному році методична робота була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження ефективних технологій навчання і виховання; створення умов для формування ключових компетентностей учнів та професійної компетентності педагогів. Головним напрямком у роботі методоб’єднання класоводи обрали модернізацію навчально-виховного процесу  шляхом впровадження інтерактивних технологій.

Підвищення фахового рівня вчителів проводилося шляхом вивчення і реалізації основних положень нормативних і директивних документів про освіту; шляхом опрацювання новинок методичної літератури, проведення «круглих столів» з метою обміну досвідом;  впровадження у навчально–виховний процес сучасних досягнень науки, педагогічної теорії.

Протягом навчального року проведено 4 засідання МО вчителів початкових класів:  

І засідання (05.09.2013р.) з теми «Особливості організації навчально-виховного процесу в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2013-2014 навчальному році»;

ІІ засідання (12.11.2013р.) присвячено проблемі «Використання ІКТ на уроках у початкових класах. Інтерактивні методи у структурі уроку»;

ІІІ засідання (14.02.2014р.) з теми «Удосконалення мовленнєвого розвитку молодших школярів»

ІV засідання (23.05.2014р.) з теми «Розвиток конструктивно-художніх умінь молодших школярів на уроках трудового навчання»

У період між засіданнями члени МО брали участь у роботі педагогічної ради школи, в районних семінарах з проблем «Розвиток мовленнєвих умінь і навичок випускника початкової школи» (Гордієнко О.О., Олексіївська ЗШ), «Активізація навчального процесу шляхом створення діяльнісно-ігрового середовища на уроках математики в 1 класі» (Грон І.А., Добровеличківський НВК №2), «Інноваційні підходи до організації пізнавальної діяльності» (Щербова Н.М., Помічнянська ЗШ №1).

Гордієнко О.О. стала переможцем районного конкурсу «Учитель року – 2014» у номінації «Початкові класи» та взяла участь у І етапі обласного конкурсу.

Щербова Н.М. та Гордієнко О.О. взяли участь у шкільному конкурсі методичних розробок «Мій кращий урок». Щербова Н.М. зайняла ІІІ місце та отримала диплом.

Щербова Н.М., Гордієнко О.О., Грон І.А. отримали дипломи учасників конкурсу ІV конкурсу фахової майстерності «Соняшник-учитель - 2013» та сертифікати учасників вебінару Видавничої групи «Основа» з теми «Технологія соціального проектування» (+ Мельниченко О.Д.)

Протягом навчального року були проведені відкриті уроки з математики у 4 класі (Гордієнко О.О.), урок читання у 3 класі (Щербова Н.М.), урок навчання грамоти  у 1 класі (Грон І.А.).

У червні вчителі початкових класів стали учасниками екскурсії до Педагогічного меморіального музею В.О.Сухомлинського.

Активну участь вчителі початкових класів взяли у заходах до 200-річчя від дня народження Т.Шевченка. Підготовлені виступи на загальношкільну літературно-музичну композицію "Будеш, батьку, панувати, поки живуть люди...". Саме цій події були присвячені відкриті уроки Грон І.А (тема: «Тарас Шевченко – великий український поет. Удосконалення навичок читання тексту. Читання вірша Т.Г.Шевченка «Тече вода з-під явора») та Щербової Н.М. (тема: «Ознайомлення із життям і творчістю Т.Шевченка. А.Лотоцький «Малий Тарас чумакує»).

До 95-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського взяли участь у виставці дитячих малюнків з теми «У кожній казці мудрості перлина» (для учнів 1-5 класів).

27 вересня учні початкової школи були учасниками інсценізації казок В.О.Сухомлинського «Бабусин борщ» та «Камінь», підготовленої педагогом-організатором школи Дромашко Л.І. та учнями 3 класу (вчитель Щербова Н.М.).

У січні 2014 року всі члени ШМО пройшли перевірку знань з ІКТ та тримали сертифікати про володіння навичками використання ІКТ на рівні «Початківець».

Всі відкриті заняття проведені з використанням ІКТ. Вчителі постійно використовують збірники уроків в електронному  вигляді (українська мова, математика, образотворче мистецтво).

Всі вчителі початкових класів створили власні блоги та розміщують у них матеріали (розробки уроків, занять). Найбільш активно веде свій блог Грон І.А.

За підсумками навчального року з метою вдосконалення навчально-виховного процесу та виявлення недоліків та резервів для підвищення якості освіти, зібрані та проаналізовані інформаційно-статистичні матеріали успішності та якості знань. Зроблено  аналіз  успішності кожного учня.

 

 

 

Успішність учнів початкової школи за 2013-2014 н.р.

Клас

ПР

%

СР

%

ДР

%

ВР

%

1

Не атестується

2

0

0

6

30

10

50

4

20

3

0

0

5

22

12

52

6

26

4

0

0

6

29

9

42

6

29

 

Таким чином, вчителі початкових класів забезпечили засвоєння програмового матеріалу на достатньому та високому рівнях. Використання різноманітних форм організації навчально-виховного процесу дозволило учителям підвищити в учнів інтерес до навчання, а завдяки використанню ІКТ -  покращити результативність навчання.

Широкого застосування серед вчителів початкових класів школи знайшов метод проектів, зо допомогою якого протягом навчального року реалізовано та представлено на шкільному фестивалі «Все починається з малого» проекти:

  • учнів 1 класу -  «Ми - маленькі українці»,
  • учнів 2 клас «Пори року як частина природи»,
  • учнів 3 класу «Театр – дзеркало душі»,
  • учнів 4 класу «Прощавай, початкова школо!»

Проект учнів 3 класу визначений переможцем шкільного фестивалю. В рамках річного проекту «Театр – дзеркало душі» учні 3 класу відвідали дитячий садок «Ромашка» і показали її вихованцям казку «Вовк і семеро козенят на новий лад».

Учні початкових класів взяли участь у загальношкільних заходах: Свято осені, Свято рідної мови, Свято Миколая,  Новорічне свято, «Математика і мистецтво», звітний концерт.

З 7 по 11 жовтня в школі проходив Тиждень гри для учнів початкової школи.

В.О.Сухомлинський писав: «… у грі розкривається перед дітьми світ, творчі можливості особистості. Без гри немає і не може бути повноцінного дитячого розвитку. Гра – це величезне світле вікно, через яке в духовний світ дитини вливається життєдайний потік уявлень, понять про навколишній світ».

У житті кожної дитини гра  - це основний і найдоступніший вид діяльності та важливий засіб духовного і фізичного виховання. Звичайно в початковій школі без гри не минає і дня.

В рамках тижня було проведено гру-змагання «Казкова вікторина» між учнями 1 та 2 класів.

20 листопада в рамках шкільного Тижня Європи для учнів початкової школи проведена вікторина "Подорож казками Європи".

Учні 4 класу брали участь у шкільному конкурсі усного рахунку, за результатами якого І місце серед учнів 4-5 класів зайняв Бондаренко Дмитро. Крім того, стіннівка «Математика – це…» початкової школи учнівським самоврядуванням визначена кращою.

20 березня 2014 року у початковій школі була проведена година спілкування "Правова абетка". Вихованці 4 класу декламували вірші про права і обов'язки дітей, згадали Конвенцію ООН. Діти здійснили подорож у країну казок, де захищали права казкових героїв.

В рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності «Майбутнє планети – в наших руках!» класоводи 2-4 класів провели конкурс на кращу казку чи оповідання.

Вихованці початкової школи змагалися  у майстерності слова, фантазії, вигадки, не забуваючи і своїх пустощів, прогнозували небезпечні ситуації та знаходили правильні рішення щодо безпечного виходу з них. Тож перемога дісталася вихованці 2 класу Омельченко Лізі, яка не тільки придумала цікавий сюжет, а ще й підібрала до нього малюнок. ІІ місце – Захарченко Валерії (4 клас), ІІІ місце – Гучок Карині (3 клас). 

16 квітня 2014 року в рамках Тижня біології у початковій школі проведено усний журнал "Природа - це казка, яку треба читати серцем".

Учні ознайомилися з основними правилами поводження в природі. Перша сторінка усного журналу була "Загадкова", друга - "Поетична", третя - "Брати наші менші". Учні переглянули мультимедійну презентацію "Пори року як природне явище".

Протягом навчального року вчителями початкових класів проводилася робота по залученню учнів до участі в інтерактивних конкурсах, що пропонувалися вчителями-предметниками.

 

Кількість учнів, що брали участь в інтерактивних конкурсах

1 клас

2 клас

3 клас

4 клас

7 учнів

14 учнів

12 учнів

10 учнів

 

 

Результати участі  в інтерактивних конкурсах 2013-2014 н.р.

Конкурс

Кількість учасників

Кількість призових місць

Грінвіч

7

3

Русский медвежонок

2

0

Колосок - 2013

6

6

Бобер - 2013

19

11

Соняшник

27

27

Кришталева сова

6

6

Кенгуру - 2013

20

 

 

За результатами участі в районних предметних олімпіадах серед учнів 3 та 4 класів загальноосвітніх шкіл району маємо І місце - Пашкова Ірина (3 клас) з предмету «Я і Україна»,  ІІ місце - Найда Андрій (3 клас) з математики.

Заслуговує на увагу досвід організації конкурсів для учнів класу Грон І.А. Так, протягом навчального року для учнів 1 класу проведено конкурси «Читацький сад» та «Тарасова грушка»,  конкурс малюнків, за результатами якого в районному краєзнавчому музеї відбулася виставка учнів 1 класу «Маленькі українці – за МИР!».

Вчителі початкової школи турбуються про те, щоб учні почували себе тут затишно і комфортно. В кабінетах оновлюються стенди, поліпшується матеріальна база. Уроки вчителів початкової школи відрізняє високий професійний рівень педагогічної майстерності, творча активність учнів, демократичний стиль спілкування.

 Разом з тим, в роботі шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів слід звернути увагу на систематизацію та поширення власного досвіду роботи шляхом активізації участі у районних семінарах, друку у педагогічні пресі та засобах масової інформації. Треба поширювати інформацію про класні та шкільні події на сторінках районної газети. Більше уваги звернути на наповнення власних блогів.Категорія: МЕТОДИЧНА РОБОТА / МО вчителів початкових класів
Повернутися
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Ім'я:*

E-Mail:*
Підтвердіть, що Ви не робот: *