Категорії меню
Опитування
Який предмет Вам більше до вподоби?

Корисні посилання
Щоденник
Розклад занять
Архів новин
» » Про Всеукраїнський проект «Це – наше і це – твоє!»
Про Всеукраїнський проект «Це – наше і це – твоє!»

Опис проекту «Це – наше і це – твоє!»

 

  Всеукраїнський проект «Це – наше і це – твоє!» (далі – Проект) проводиться Міністерством освіти і науки України спільно з телеканалом ПЛЮСПЛЮС за підтримки першої леді країни Марини Порошенко.

  Метою проекту є сприяння ознайомленню учнів 2-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів з історією рідного краю та усвідомлення її як невід’ємної частини загальної історії України, формування патріотизму та почуття гордості за свою країну.

  До участі у Проекті запрошуються учнівські колективи 2-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

У результаті реалізації Проекту буде визначено 25 кращих проектних робіт (по одній від кожної області та м. Києва), що стануть основою мультфільмів про нашу Україну.

Проектна робота складається з історії про визначну подію, людину або культурну, природну особливість регіону та малюнків, що ілюструють цю історію.

 

Календар Проекту

 

Вересень – перегляд мультфільмів із серії «Це – наше і це – твоє!» (http://plus-plus.tv/dyvys/programy/programs/ce-nashe-i-ce-tvoye-356861.html), ознайомлення дітей з історією, культурою та традиціями рідного краю, пошук матеріалів до проектної роботи разом з батьками.

Жовтень – створення колективного оповідання, малюнків до нього, вибір кращої проектної роботи від школи.

11 листопада-11 грудня – робота творчої групи з визначення 25 кращих проектних робіт (по одній від кожної області та м. Києва).

19 грудня – оголошення переможців Всеукраїнського проекту «Це – наше і це – твоє!» на сайтах МОН, телеканалу ПЛЮСПЛЮС.

 

Організація роботи над Проектом

 

   Після перегляду учнями мультфільмів із серії «Це – наше і це – твоє!» під час Першого уроку або виховних годин вчитель пропонує дітям поміркувати над тим, чим можна пишатися у своєму рідному краї, про що варто розповісти всій Україні, та разом з батьками, дідусями та бабусями скласти про це коротеньку розповідь.

   У жовтні вчитель організовує обговорення історій учнів класу та вибір найцікавішого сюжету. Після цього діти та вчитель створюють одну історію від усього класу.

  Історія має розповідати про один об’єкт, який розглядається у різних ракурсах. Цей об’єкт називається на початку оповіді й супроводжується словом «Наш/Наші/Наше». В історії мають бути відображені відповіді на такі питання: що це? як це виглядає/відбувається/працює/використовується? Речення мають бути прості, бажано використовувати порівняння, які допоможуть дитині молодшого шкільного віку уявити, про що йдеться. Наприклад: «Наш літак «Мрія» найбільший у світі. Він завдовжки, як потяг метрополітену. Завширшки – з Олімпійській стадіон. У собі він може перевезти 50 слонів або два кашалоти». Або «Найдовший у світі музичний інструмент – наш. Трембіту придумали для зв’язку у горах, коли телефонів ще не було. А робили її зі смереки, в яку вдарила блискавка», «Українська земля – найродючіша в світі. Бо в нас знаходиться чверть всіх запасів чорнозему планети».

  Обсяг історій не має перевищувати 1 тисячу знаків (приблизно пів сторінки друкованого аркушу А4).

  Після того, як історію складено, учні створюють малюнки до неї. На кожному малюнку має бути така інформація: прізвище, ім’я автора, клас, навчальний заклад.

  Наприкінці жовтня доцільно провести публічне обговорення проектних робіт усіма учнями та батьками школи й таким чином вибрати найкращу історію.

  Обрані історії слід надіслати до 10 листопада на адресу Інституту модернізації змісту освіти: вул. Митрополита Василя Липківського, 36, м. Київ, 03035 з поміткою Всеукраїнський проект «Це – наше і це – твоє!».

  До пакету з історією та малюнками також слід вкласти анкету учасника Проекту.

Анкета учасника Всеукраїнського проекту «Це – наше і це – твоє!»

 

Найменування навчального закладу (відповідно до Статуту)

 

Клас

 

ПІБ вчителя

 

Посада вчителя

 

Електронна пошта, контактний телефон вчителя

 

Кількість учнів, які взяли участь у роботі над Проектом

 

Даю згоду на внесення інформації в базу даних та публікацію та розміщення матеріалів з можливим редагуванням у періодичних виданнях та на офіційному сайті МОН, телеканалу ПЛЮСПЛЮС

 

______________

(підпис)

     

Детальну інформацію про Всеукраїнський проект «Це – наше і це – твоє!» можна знайти на сайтах МОН та телеканалу ПЛЮСПЛЮС (http://plus-plus.tv).Категорія: АКТУАЛЬНО
Повернутися
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Ім'я:*

E-Mail:*
Підтвердіть, що Ви не робот: *